Winx Club, trochę o ''bliźniaczkach'' Witcha

« Older   Newer »
  Share  
Lejdzior
icon11  view post Posted on 1/2/2010, 21:19




SPOILER (click to view)

image


BLOOM STELLA FLORA MUSA TECNA AISHA


image


Klub Winx (ang. Winx Club [wings to po ang. skrzydła]) – włoski serial animowany i komiks, opowiadający o sześciu nastoletnich czarodziejkach, które używają czarów do obrony magicznego wymiaru Magix. W 2007 roku (premiera polska - 2008) na podstawie serialu powstał pełnometrażowy film fabularny pt. Klub Winx - Tajemnica Zaginionego Królestwa.
POSTACIE GŁÓWNE:
Bloom
Bloom (z ang. rozkwitać) jest czarodziejką o najpotężniejszej mocy – płomień smoka. Księżniczka została uratowana przez swoją siostrę Daphne, która była nimfą jeziora Roccaluce. Podczas gdy trzy prastare wiedzmy chciały odebrać jej moc smoczego płomienia, Daphne przeniosła ją na Ziemię. Niestety czarownice w końcu pokonały siostrę Bloom. Rodzice (Królowa Marion i Król Oritel) księżniczki i nimfy myśląc, że obie zginęły, udali się na wygnanie, by opłakiwać swoje córki. Bloom zaadoptowali Vanessa oraz Mike, który wyniósł ją z pożaru. Jest księżniczką planety Domino, która cała pokryła się śniegiem. To bardzo rozważna i mądra dziewczyna zawsze zrobi krok do przodu. Jej chłopakiem jest Sky. Jej bliźniaczą wróżką jest Lockette. Poznajemy ją jako pierwszą. W epizodzie 1 sezonu 1 uratowała Stellę przed złymi mocami, tym samym odkrywając, że posiada magiczne zdolności. Jej przybrani rodzice niechętnie zgodzili się na jej przeniesienie do szkoły magii Alfei, ale jednak zaakceptowali decyzję córki. Bloom ma rude włosy sięgające jej do bioder, niebieskie oczy i jasną karnację. Żeby zdobyć Echantix, musiała udać się na wyspę "Pyros". Strój po transformacji jest w kolorze niebieskim, dwuczęściowy. W trzeciej serii do przemiany Enchantix ma strój jednoczęściowy również niebieski. W serii nr 4 po zdobyciu Believix strój dwuczęściowy, niebiesko-różowy. Jej ulubiony kolor to niebieski. W filmie pełnometrażowym Klub Winx Tajemnica Zaginionego królestwa czarodziejka wraz z swymi przyjaciółkami odnajduje Hagena - Mistrza Lśniącej Stali, który wykuł magiczny miecz dla jej biologicznego ojca Oritela. Bloom chciała, by pomógł jej odszukać jej prawdziwych rodziców. Czarodziejki wraz ze Specjalistami udają się na Obsydianu, gdzie toczą bitwę z trzema prastarymi Wiedźmami i Mandragorą. Bloom z pomocą przyjaciół udaje się odnaleźć biologicznych rodziców Oritela i Marion i przywrócić życie na jej planecie Domino.
Stella
Stella (z wł. gwiazda) jest czarodziejką Słońca i Księżyca. Księżniczka na planecie Solaria. Modna, wesoła, odważna,zawsze doradza przyjaciółkom, jak się ubrać. Kiepsko się uczy. Urodziła się 18 sierpnia, jej magicznym znakiem jest Syrena. Jej rodzice to Radius i Luna (rozwiedzeni). Jej ojciec miał zamiar wziąć ślub z hrabiną Cassandrą, która próbowała zostać królową za pomocą czarów. Jednak Stella w dniu ślubu uratowała ojca od jej czarów. Stella uwielbia wyglądać modnie i dbać o swój wygląd. Jej garderoba jest największa i najbogatsza w całym mieście. Stella ma blond włosy do kolan, jasną karnację i brązowe oczy. Jej strój po transformacji jest dwuczęściowy i koloru pomarańczowego. W Enchantix również dwuczęściowy, pomarańczowo-różowy. Transformacja Believix także różowo-pomarańczowy strój. Jej hobby to zakupy w Magix lub Adquistes. Lubi też spacerować po parkach ze swoim chłopakiem Brandonem. Przyjaciółki często pomagają jej w nauce. Jej bliźniaczą wróżką jest Amore. Jej ulubiony kolor to pomarańczowy.
Flora
Flora (z łac. natura , także: mitologiczna bogini kwiatów i radości wiosennej) jest czarodziejką Natury i roślin. Pochodzi z Linfei, planety pełnej roślin, kwiatów oraz wodospadów. Skromna, mądra i nieśmiała dziewczyna. Uwielbia przyrodę, do której jest tak przywiązana, że nie brzydzi się Czarnych Bagien. Urodziła się 1 marca, jej magicznym znakiem jest Driada. Ma młodszą siostrę Miele. Jej bliźniaczą wróżką jest Chatta. Jej chłopak to skryty Helia. Flora ma brązowe włosy sięgające do bioder oraz blond pasemka przy twarzy. Ma zielone oczy i śniadą karnację. Strój po transformacji ma różowy, jednoczęściowy. Tak samo w serii trzeciej. W czwartej serii przemiana Believix dwuczęściowa różowo-zielona. Jej ulubiony kolor to różowy.
Musa
Musa (z wł. muzyka) jest czarodziejką muzyki. Pochodzi z planety Melodii. Jest wybuchowa i trochę roztrzepana. Ma wielki talent muzyczny. Musa uwielbia grać na różnych instrumentach, słuchać muzyki i podobnie jak Layla trochę potańczyć. Urodziła się 30 maja i jej magicznym znakiem jest Chochlik. Jej ojciec Hoe-Boe jest muzykiem. Jej matka Marlin (również śpiewaczka) zmarła po bardzo ciężkiej chorobie. Jej wróżką jest Tune. Tworzy parę z Rivenem. Musa ma granatowe, krótkie włosy związane w dwa kucyki. W trzeciej serii przedłużyła je do bioder (też były dwa kucyki). Ma ciemne, granatowe oczy i bladą karnację. Jej strój po transformacji jest czerwony, jednoczęściowy, natomiast w trzeciej serii dwuczęściowy. W czwartej serii nosi rozpuszczone włosy. Po zdobyciu Believix strój różowo-fioletowy. Sofix jest różowo sielony, a ladix Fioletowo - rózowy, podobnie skrzydła.Jej ulubiony kolor to czerwony.
Aisha/Layla
Layla (z arab. aisha = życie, kobieta inteligentna) jest czarodziejką fluidów, z których może zrobić dowolną rzecz. Jednym z fluidów jest Morfix – fioletowy płyn, który potrafi przybrać każdą postać. Layla jest księżniczką na planecie Andros. Layla boi się samotności i ciemności. Bardzo roztańczona. Jest dumna i zdecydowana, zawsze gotowa stawić czoła niebezpieczeństwu i pomóc swoim bliskim. Jest sympatyczna i miła. Do klubu Winx przyłączyła się jako ostatnia. W III serii Layla zakochuje się w przystojnym czarodzieju z planety Andros, który wcześniej został wyznaczony na jej przyszłego męża. Ma na imię Nabu, lecz gdy po raz pierwszy raz się spotkali, nie przyznał się, kim jest i powiedział, że ma na imię Ophir. Chciał poznać dziewczynę, z którą ma się ożenić. Po pewnym czasie przyznaje się, kim jest, i obydwoje się zakochują. W 4 serii stała się jego narzeczoną. Uwielbia taniec. Jej bliźniaczą wróżką jest Piff, która ma moc słodkiego snu i nieraz sprawiła, że Layli nie śniły się koszmary. Layla ma ciemno-brązowe włosy, niebieskie oczy i ciemną karnację. Jej strój po transformacji jest zielony dwuczęściowy, tak samo w serii nr 3. W serii nr 4 Believix niebiesko-granatowy, dwuczęściowy. Podobnie Lovix i Sophix. Jej ulubiony kolor to zielony.
Tecna
Tecna (z wł. technologia) jest czarodziejką technologii. Pochodzi z planety Zenith. Jej chłopakiem jest Timmy. Urodziła się 16 grudnia, jej znakiem jest Tryton. W wolnych chwilach gra na komputerze i wymyśla różne gadżety. Jej bliźniaczą wróżką jest Digit. Uwielbia nauki ścisłe. Tecna ma różowe krótkie włosy, turkusowe oczy i jasną karnację. Jej strój w pierwszej i drugiej serii jest jednoczęściowy w kolorze fioletowym. Do przemiany Enchantix ma strój dwuczęściowy(od przodu wygląda na jednoczęściowy) w kolorze fioletowym, ma również dłuższe włosy. Transformacja Believix strój jednoczęściowy. Jej ulubiony kolor to fioletowy.
Roxy
Roxy jest ostatnią czarodziejką na Ziemi (tak właśnie wszyscy myślą na początku, ale z czasem pojawiają się inne czarodziejki, chociażby Morgana czy Diana). Posiada moc panowania nad zwierzętami. Potrafi sprawić, żeby mówiły ludzkim głosem. Roxy ma długie różowe włosy, przy twarzy żółte pasemka. Mieszka z ojcem w Gardenii, rodzinnym mieście Bloom, natomiast jej matką jest Morgana - królowa ziemskich czarodziejek, która opuściła ziemski dom, by chronić ukochaną rodzinę. Roxy nigdy jej nie poznała, całe dzieciństwo myślała, że nie ma matki. Później jednak podczas walk ze złymi siłami i po tym jak staje się czarodziejką, dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu i o tym, że jest ostatnią ziemską księżniczką (a właśnie o tę moc chodziło Łowcom Czarodziejek). Najlepszym przyjacielem Roxy jest pies Artú, który dzięki magii wkrótce zaczyna mówić. Łowcy Czarodziejek chcą pozbawić ją mocy i atakują na Ziemi. Na ratunek jednak przybywają Winx i to dzięki jej wierze w magię mogą zdobyć nową przemianę Believix. Na farmie Batsona Roxy znajduje Białą Obręcz "White Circle", która ma potężną moc i tylko ona może nad nią zapanować. Roxy boi się tego, co się wokół niej dzieje, nie chce walczyć ani być czarodziejką. Jednak w końcu znalazła w sobie tyle siły, by przejść transformację Believix. Po przemianie ma zielony dwuczęściowy strój. Jej skrzydła są zielono-różowe i ozdobione w odciski łap psa. Believix to jej naturalna siła, która płynie prosto z serca. Nikogo nie musiała o tym przekonywać ani nic udowadniać, wystarczyło, że uwierzyła w siebie. Korzystać z pełni mocy Believix nie może, ponieważ jest nowicjuszką i nie ma pojęcia jak. Pewne jednak jest to, że posiada wszystkie moce prawdziwej ziemskiej czarodziejki. Po prostu nie wie jeszcze jak wydobyć z siebie całkiem nową siłę. Początkowo nawet zwykłe czary przychodzą jej z trudem. Dopiero za jakiś czas rozwinie się w pełni. Nie posiada Charmix ani Enchantix.

FABUŁA


SPOILER (click to view)
Pierwsza seria
Fabuła serialu opowiada o historii młodej czarodziejki Bloom oraz jej przyjaciółek z tytułowego Klubu Winx. Akcja zaczyna się na ziemi w mieście Gardenia. Bloom żyje tam wraz ze swoimi rodzicami. Pewnego dnia, gdy ma 16 lat, wybiera się na przejażdżkę rowerową do pobliskiego parku wraz ze swoim króliczkiem, Kiko. Spotyka tam swoją pierwszą przyjaciółkę z magicznego świata księżniczkę Solarii, Stellę. Jest ona atakowana przez potwory. Bloom odkrywa wtedy swoją magiczną moc, pomagając Stelli przepędzić potwory. Dowiaduje się o istnieniu magicznego wymiaru Magix oraz o istnieniu szkoły dla czarodziejek "Alfea", do której postanawia się udać wraz ze Stellą. Ale potwory wracają i w domu Bloom rozpoczyna się mała batalia. Na szczęście przybywają "specjaliści" i ratują sytuację. Następnego ranka dziewczyny udają się do Alfei na nowy rok szkolny. Stella wkręca Bloom do szkoły, podszywając ją pod księżniczkę Varandę z planety Skalisto. Później jednak dyrektorka Faragonda i jej pomocnica Griselda odkrywają, iż zostały okłamane. Dają jednak Bloom szansę, z powodu jej ambicji i dziwnego pochodzenia. Okazuje się, że bohaterki będą mieszkać razem w jednym pokoju wraz z innymi 3 dziewczynami: Florą, Musą i Tecną. Razem uczęszczają na zajęcia i uczą się magii i przyjaźni, odkrywając nowości w magicznym wymiarze Magix. Dziewczyny razem walczą z Trix (Icy, Darcy, Stormy) czyli trzema czarownicami z Chmurnej Wieży, Szkoły dla Czarownic w Magix. Początkowo chcą one odebrać Stelli Pierścień Solarii, ponieważ uważają, że jest w nim zaklęty smoczy ogień. Z czasem nawiązują silne więzi ze specjalistami, czyli uczniami Szkoły dla Magików, Czerwonej Fonntany. Trix odkrywają, że strażniczką smoczego płomienia jest Bloom. Napadają ją na ziemi, kiedy jest pozbawiona pomocy przyjaciółek, i pozbawiają go jej. Jeszcze przed tym Bloom w snach nawiedza pewna postać. Okazuje się, że jest to nimfa jeziora Roccaluce, Daphne. Okazuje się też, że Bloom jest adoptowana, a Daphne jest jej siostrą, która kiedyś uratowała jej życie. Winx wyruszają razem z Bloom na Domino, jej rodzinną planetę, gdzie odnajdują dawne królestwo i odkrywają tajemnicę historii Bloom. Po powrocie Winx trwa walka między Trix a resztą. Bloom i Sky wyruszają do jeziora Roccaluce, gdzie Bloom odnajduje Daphne, która pomaga na odnaleźć w Bloom ogień smoka, który w niej płonie. W konsekwencji Winx wraz z czarodziejkami z Alfei, Magikami z Czerwonej Fonntany i Czarownicami z Chmurnej Wieży zwyciężają z Trix i ich armią.
Druga seria
Druga seria zaczyna się w podziemnej twierdzy Lorda Darkara, gdzie młoda dziewczyna Layla próbuje uratować z niewoli swoje przyjaciółki wróżki. Niestety nie udaje jej się to. Spada w przepaść i wraz z podziemną rzeką wypływa na powierzchnię, docierając do Magix i Alfei, gdzie poznaje Winx. Layla wraz z Bloom, Stellą, Skayem i Brandonem wyruszają na pomoc wróżkom. W tym czasie Lord Darkar uwalnia z więzienia Trix i robi z nich swoje poddane. Pomimo trudności udaje się Winx ratować wróżki i w ten sposób każda poznaje swoją bliźniaczą wróżkę. Lord Darkar chce wykraść cztery części magicznego kodeksu ukryte w szkołach magii w Magix oraz w Wiosce Wróżek. Winx starają się zdobyć Charmix swoją drugą przemianę, dzięki której ich moc się zwiększy. Aby dostać Charmix Czarodziejka musi przezwyciężyć własne lęki. W szkole pojawia się nowy profesor Avalon, który jest szpiegiem Darkara w Alfei. Trix zdobywają wszystkie 4 części kodeksu, ale Darkar nie potrafi ich połączyć, gdyż do tego potrzebny jest mu płomień smoka. Porywa Bloom i zamienia ją w mroczną Bloom, żeby połączyła kodeks i uwolniła jego magię. Skayowi udaje się obudzić Bloom z mrocznego snu, Darkarowi się nie udaje, a kodeks zostaje zniszczony. Trix trafiają do lodowego więzienia.
Trzecia seria
W trzeciej serii dziewczyny Winx muszą zaprezentować swoje niesamowite umiejętności, by zaliczyć egzamin końcowy, dzięki któremu staną się pełnoprawnymi czarodziejkami i zdobędą transformację Enchantix, a także przybędzie im magicznych mocy. Ich błyszczące skrzydełka będą rozpraszać wokół siebie magiczny pył, który swoją mocą potrafi cofać złe czary. Niestety Valtor, tajemniczy i nieprzyjemny czarownik, właśnie uwolniony z więzienia, ma zamiar posiąść magiczne moce ze wszystkich planet. Stanowi on także wielkie zagrożenie dla Winx, a zwłaszcza dla Bloom, z którą wiąże tajemnicze plany. W czasie licznych przygód dziewczyny odkryją, że posiadły dar zmniejszania się, co pozwoli im podróżować w równoległych wymiarach, do których normalnie nie miałyby dostępu. Obok czarodziejek Winx w 3 serii pojawią się m.in. magiczne zwierzęta, a także Syreny z ojczystej planety Layli, Andros, które będą pomagać dziewczynom w ich ekscytujących eskapadach.
Trzecia seria seria
W czwartej serii Winx poznają historię magii na Ziemi, która została zniszczona przez Czarnoksiężników z Czarnego Kręgu. Jednak jak się okazuje pozostała jeszcze jedna Ziemska wróżka. Dziewczyny z Winx poznają nową transformację Believix. I tak rozpoczyna się poszukiwanie ostatniej Ziemskiej czarodziejki o imieniu Roxy. Gdy ją odnajdują mają jeszcze jedno zadanie - pokonać Czarowników z Czarnego Kręgu. Dostaną również dodatki do Transformacji Believix - Sophix i Lovix. Odkryją również tajemnice Morgany, Królowej Ziemskich Wróżek.


Linki zewnętrzne

Oficjalna polska strona Winx
Oficjalna włoska strona Winx

Co myślicie o tych czarodziejkach? Dla mnie były wielką przygodą, tak to ujmę, kocham to! ♥
Jeśli komuś chce się czytać, pozdrawiam XDD info by: wikipedia, mój łeb.



Edytowałam to jako Spoiler, ponieważ obrazki bardzo duże. Pamiętaj o tym następnym razem. ;} / Mariy

Edited by Mariy Asse - 1/2/2010, 21:33
 
Top
Mariy Asse
view post Posted on 1/2/2010, 21:34




Haha, tu dużo takich. Pewno, że lubię, wychowałam się na tym od pierwszej klasy. ;}
 
Top
Lejdzior
view post Posted on 1/2/2010, 21:57




Pamiętam o pomniejszaniu, ale u mnie nie rozwalało forum o.o Enijoy czytającym XD
 
Top
Asa014
view post Posted on 2/2/2010, 18:20




Kiedyś strasznie to lubiłam obejżałam całą 1 serie trochę 2 i jakieś skrawki 4.
Pierwszą stroną w jaka weszłam kiedy dostałam internet była zagraniczna strona winxa, chyba dopiero potem strasznie pokochałam witch :D.
 
Top
oskaras
view post Posted on 2/2/2010, 18:27




Obejrzałem wszystkie 4 serie. Bardzo mi się spodobały, ale i tak Witch lepszy :).
 
Top
Frog_Princess
view post Posted on 2/2/2010, 21:15




Lubię Winx, czasem obejrzę na Zig Zapie. Witch znam i wolę bardziej, ale Winx też jest spoko. (;
 
Top
coffeechino
view post Posted on 22/2/2010, 20:38




QUOTE (Mariy Asse @ 1/2/2010, 21:34)
Pewno, że lubię, wychowałam się na tym od pierwszej klasy. ;}

Też od pierwszej klasy się na tym wychowałam. I na Witchu też. Kocham obydwie grupy czarodziejek.
 
Top
KaraQ
view post Posted on 23/2/2010, 14:30




Bardzo to lubię. Z serialem nie jestem na bieżąco, ale od jakiegoś czasu kupuję gazetkę. Muszę nadrobić serial w wolnym czasie ^^
 
Top
Frog_Princess
view post Posted on 24/2/2010, 17:50




Ja gazetki nigdy nie kupowałam, serial obejrzę co jakiś czas. ^^ A wy co wolicie, gazetkę czy serial Winx Club?
 
Top
Asa014
view post Posted on 24/2/2010, 22:17




Ja też nigdy nie kupowałam gazetki a do Zigzapa nie mam dostępu.
Widziałam w internecie parę skanów.
 
Top
Frog_Princess
view post Posted on 25/2/2010, 17:27




Właściwie która to już teraz seria Winx?
 
Top
TeyaQ
view post Posted on 25/2/2010, 18:30




4 seria leci na Zigzapie. Tylko nie wiem jakie odcinki, bo nie mam tego programu. Ogólnie seria 4 polega na tym, że Winxówny walczą z ziemskimi czarodziejkami (które podobno wyginęły dawno temu, no ale jednak okazuje się, że istnieją nadal)... i przebywają cały czas w świecie ludzi... a nie w Magix. Więcej info na Wikipedii.

A magazyn kupuje każdy. I nie ma on jakiegoś stałego związku z serią telewizyjną. Są to krótkie historie i żaden komiks się ze sobą nie łączy. Mnie się nie podoba właśnie to, że komiksy się nie łączą. Z WITCH też tak zrobią niestety tuż po misji Teach 2B WITCH. Będą krótkie oddzielne historie nie mające ze sobą nic wspólnego. Szkoda, że sagi się skończą.

Edited by oskaras - 5/4/2010, 11:01
 
Top
Lejdzior
view post Posted on 25/2/2010, 18:47




No, a to cała esencja radości, a tak można kupić raz na kilka miesięcy magazyn i wiesz tyle co taka osoba, która kupuje zawsze. Winx się kiedyś łączył, ale bardzo króciutko
 
Top
Frog_Princess
view post Posted on 25/2/2010, 19:48




QUOTE (TeyaQ @ 25/2/2010, 18:30)
Z WITCH też tak zrobią niestety tuż po misji Teach 2B WITCH. Będą krótkie oddzielne historie nie mające ze sobą nic wspólnego. Szkoda, że sagi się skończą.

Naprawdę? O matko, to beznadziejnie...
 
Top
TeyaQ
view post Posted on 25/2/2010, 20:57




QUOTE (Lejdzior @ 25/2/2010, 18:47)
Winx się kiedyś łączył, ale bardzo króciutko

Ja sobie nie przypominam. O.o' Pierwszy numer był jeszcze jako tako na podstawie połowy pierwszego odcinka (parę szczegółów zmienili oczywiście). A następne jakieś oderwane zupełnie od reszty. Został dodany wątek z pracą Bloom, którego w serialu w ogóle nie było. W pewnym momencie zaczęły mieć nawet nową przemianę Enchantix, a dwa-trzy numery później już Believix, który używają w Magix (no a Believix działa jedynie na Ziemi, to moc ziemskich wróżek itp.). XD To takie chaotyczne nieco. No ale cóż zrobić. ;p


I tak Żabko, właśnie tak będzie wyglądała kolejna "misja", której w W.I.T.C.H. już nie zobaczymy XD Krótkie historie, jeden mały wróg, nieco walki i koniec ;p Czasem to nawet nie będzie komiksów z wrogami, ale same dotyczące życia Czarodziejek. =='
 
Top
52 replies since 1/2/2010, 21:19   904 views
  Share