Lektury, Czyli coś co nie lubimy

« Older   Newer »
  Share  
MajuSka
view post Posted on 21/3/2010, 21:24




Jakie obecnie omawiacie lub omówiłyście lektury? Jaka wam najbardziej się spodobała, a która była nudna? Tutaj możemy gadać o nich do woli!
 
Top
Frog_Princess
view post Posted on 21/3/2010, 21:50




Krzyżacy, Henryk Sienkiewicz. Czytać powinnam, ale mi się nie chce. No co, to jest straszne! v____v
 
Top
Euresanda
view post Posted on 21/3/2010, 22:10




Hehe, ja za rok będę miała lekturę Quo Vadis, a przeczytałam w czasie ostatnich wakacji :P. I nie będę musiała czytać tej cegły - jedna z głowy.
Teraz będziemy mieli Małego Księcia. Ach tak, przecież miałam go szukać na półce!

Edited by Iskierka - 1/5/2010, 20:52
 
Top
Adina_Wonderfulka
view post Posted on 17/4/2010, 15:53




Heh, ja poprostu "pożeram" książki. Wystarczy, że jest jakaś fajna, przygodowa, to już się za nią zabieram. Lektury zawsze wszystkie czytam, raz szybciej (przy tych ciekawszych), raz wolniej (przy tych mniej ciekawych). Mój rekord, to: 1 dzień - 320 stron xD I co? Ktoś mnie pobije? XDDD
 
Top
Euresanda
view post Posted on 30/4/2010, 21:32




Już prawie bym Cię pobiła 314 stron...
A co do lektur, to teraz mamy Małego Księcia.
 
Top
Asa014
view post Posted on 1/5/2010, 10:36




Och. To dużo!!
Dosłownie pożeracze książek.
Ja nienawidzę lektur. Praktycznie ich nie czytam.

Edited by MaQu - 3/5/2010, 22:38
 
Top
Frog_Princess
view post Posted on 1/5/2010, 15:19




Ja nie przepadam za lekturami, rzadko trafi się jakaś ciekawa.

Edited by Iskierka - 1/5/2010, 20:53
 
Top
Asa014
view post Posted on 1/5/2010, 17:00




Ja raz przeczytałam trochę skrawkami "Anię z Zielonego Wzgórza" i chyba tyle było...

Edited by Iskierka - 16/5/2010, 12:18
 
Top
helaiah
view post Posted on 2/5/2010, 14:32




Potter tom piąty/1 dzień. Z przerwami, naturalnie.

Co do lektur - uczciwie przeczytałam wszystkie, a edukację mam już za sobą.

Bardzo przypadły mi do gustu pozycje takie jak "Krzyżacy", "Makbet", "Don Kichot", "Zbrodnia i kara", "Potop", "Chłopi" i "Nad Niemnem" (tak, mówię serio - chociaż dwie ostatnie czytałam, bo autentycznie usnęłam na filmie, który miał nam oszczędzić przebijania się przez kobyłę).

Za to ciężko mi się przebijało przez całą literaturę międzywojenną i wczesną powojenną, te wszystkie łagry i obozy koncentracyjne były absolutnie takie same, co jest trochę bezsensowne - lepiej zostawić tylko jedną pozycję tego typu, a w miejsce innych wrzucić "Na zachodzie bez zmian" Remarque`a, byłaby wojna z perspektywy zwykłych niemieckich żołnierzy.

Lektury szkolne mimo wszystko warto czytać, bo nie są to książki dobierane losowo - prezentują to, co było dla danej epoki najbardziej charakterystyczne, poglądy i sposób myślenia w tamtych czasach.
To są rzeczy, które wypada znać, tak samo jak wypada znać tabliczkę mnożenia.
 
Top
Mariy Asse
view post Posted on 8/5/2010, 08:40




Od wtorku zaczniemy omawiać ostatnią lekturę, Hobbita. Jest to akurat książka, którą bardzo polubiłam, dlatego będzie to możliwość zdobycia dobrych ocen i utwierdzenia pani w przekonaniu, że zasłużyłam na piątkę. ^^ A tak w ogóle, to w tak na prawdę zapomniałam o lekturze i dopiero wczoraj ją wypożyczyłam. xP Ale cieniutka jest, szybko pójdzie.
 
Top
Euresanda
view post Posted on 16/5/2010, 09:50




A my musimy teraz przeczytać "Telemacha w Dżinsach". Zna ktoś? Fajne to chociaż jest? :/

Edited by Iskierka - 16/5/2010, 12:17
 
Top
Asa014
view post Posted on 16/5/2010, 11:14




Ja nie znam.
 
Top
DaRooo
view post Posted on 4/10/2010, 15:15




Mnie się akurat w tym roku podobają lektury:
1. Ten Obcy- wszyscy mówią, że beznadziejne, ale mnie się podobało
2. Oskar i pani Róża- podobno smutne...
3. Hobbit- no chyba na pewno fajne!
 
Top
_Adina_
view post Posted on 4/10/2010, 21:07




O, czytałam Tego Obcego w 6kl. fajna książka (gruba, długa, dlatego lubię XD), póżniej musieliśmy pisać opowiadanie co się działo później ^^
Narazie mamy czytać Dziady cz.2 Dziwne, miesiąc czasu i całe... 18 stron xD
 
Top
Euresanda
view post Posted on 5/10/2010, 19:24




Nom, na Dziady jest trochę czasu, ale my musieliśmy to wystawiać w formie przedstawienia i dostaliśmy szóstki (JEJ!), bo mieliśmy "ładne dekoracje" XD
 
Top
30 replies since 21/3/2010, 21:24   197 views
  Share